08 Май 2024сряда01:13 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Половината българи ограничават покупката на храна

Повече от 3/4 от хората не знаят как ще се справят догодина

/ брой: 199

автор:Дума

visibility 139

Тревожни данни за икономическита нагласи на българите през следващите месеци представи вчера  агенция "Тренд" по време на финансовия форум NEXT DiFi 2022 в София. Според изследването заради страха от влошаване на финансовото състояние българите свиват потреблението. Анкетираните посочват, че ограничават покупките на стоки за дома и дрехи.

Около 56% от хората пазаруват по-малко хранителни стоки, защото са много скъпи. Много по-голям процент - 77% от анкетираните, ограничават като цяло покупките на стоки за дома. 

Тревожно е, че 76% от хората се притесняват за плащането на битовите си сметки през предстоящата зима, а едва 17% нямат подобни притеснения. Почти 80 на сто се тревожат, как ще се справят във финансово отношение през 2023 г. Близо половината от българите се страхуват, че могат да загубят работата си. 

Голяма част от обществото определя като най-голям проблем в България високите цени, инфлацията и ценовият шок. Над половината не са оптимисти и очакват икономическото положение в страната да се влоши. Всеки десети рпазчита то да се подобри, като това са предимно млади, високо образовани хора, които имат добра работа и доходи.

Хората не разчитат на официалните данни за инфлацията и имат свое мнение за увеличаващите се цени, показва още проучването. 37% от българското общество е на мнение, че цените на основните стоки и услуги са се увеличи над 50% процента. Също толкова смятат, че цените са се повишили между 31% и 50%. 

От агенцията отчитат, че от началото на войната в Украйна се отбелязва промяна в нагласите и силна тревожност в обществото ни. От февруари 2022 г. песимистичните нагласи в българското общество стават с много по-големи дялове от позитивните нагласи.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 2278

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 2238

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 2047

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 2356

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 2634

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 2152

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 2170

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 2446

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 2261

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 2396

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ