14 Септември 2025неделя15:14 ч.

Пореден протест срещу Иван Гешев

автор:Дума

visibility 1091

Пореден протест срещу избора на Иван Гешев за главен прокурор организират днес от инициативата "Правосъдие за всеки".

Недоволните ще се съберат в 18 часа пред Съдебната палата, а след това ще отидат пред президентството, съобщава OffNews.bg. От "Правосъдие за всеки" определят Гешев като "кандидат на ДПС и олигархията" и посочват, че единствено президентът Румен Радев е проявил чест и достойнство, връщайки избора му във ВСС.

Сега е негова възможността да изпрати тази процедура за тълкуване в Конституционния съд, както и да инициира конституционни промени в правомощията и статута на Главния прокурор. Ако това не стане, то Прокуратурата става истинската управляваща партия и структура в България, а правосъдието се превръща в нейна функция, като застрашени ще бъдат всички граждански права и свободи, устоите на демокрацията, заявяват от инициативата.

От "Правосъдие за всеки" призовават хората масово да се включат в протеста срещу Гешев, тъй като "президентът има нужда от подкрепа за действията си - той е държавен глава  а не деловоден щемпел на превзетия от олигархията Висш съдебен съвет, нека усети, че гражданите са зад него".

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 8873

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 8240

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 8845

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 7361

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 7369

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 7143

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 8392

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 8437

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 5162

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 6229

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 9008

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 7624

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ