01 Май 2026петък12:33 ч.

Поредна вечер на протест в Грузия

/ брой: 230

автор:Дума

visibility 4958

Демонстранти протестираха за трета поредна вечер в събота на различни места в Грузия, след като правителството спря преговорите за присъединяване към ЕС, съобщиха агенциите.
Полицията е използвала гумени куршуми, сълзотворен газ и водни оръдия, за да разпръсне протестиращите пред парламента в Тбилиси. Те са хвърляли фойерверки. Протест се планираше и за неделя вечер.
Премиерът Иракли Кобахидзе заяви, че Тбилиси остава ангажиран с европейската интеграция, но обвини неназовани „чуждестранни организации“, че желаят „украинизация“ на Грузия и „сценарий в стил „Майдан“.
Проевропейската президентка Саломе Зурабишвили обяви, че няма да напусне поста с изтичането на мандата си този месец, защото парламентът не е легитимен да избере неин приемник.
Държавният департамент на САЩ заяви, че замразява стратегическото партньорство с Грузия.

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 1980

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 2174

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2051

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 2388

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 1

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ