12 Юли 2025събота04:01 ч.

Прокурорът на Международния наказателен съд Карим Хан: Доказателствата ни карат да съдим руския президент

/ брой: 55

автор:Дума

visibility 726

Прокурорът на Международния наказателен съд (МНС) изрази съжаление относно заповедта за арест на руския президент Владимир Путин. Карим Хан направи това изявление в ефира на американския телевизионен канал Си Ен Ен. Той оцени високо работата на МНС по установяването на отговорните за военните престъпления в Украйна.
Експертът припомни, че юрисдикцията на тази инстанция в Хага не се признава както в Руската федерация, така и в САЩ. Той добави, че фактът на издаване на заповед за задържане на политик от Москва не може да стане повод за празнуване.
"Това, че трябваше да направим подобно действие, е въпрос, който предизвиква истинско съжаление. Просто доказателствата ни накараха да действаме по този начин", каза Карим Хан.
Прокурорът обясни, че съдът продължава да разследва украинската криза, да анализира постъпващата информация за военни престъпления в региона и да проучва обвиненията.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 1342

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 870

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 1093

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 1169

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 936

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 126

Тупик

visibility 1132

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 1082

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 1353

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 1278

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ