12 Юли 2025събота21:29 ч.

Психотрилър

/ брой: 150

автор:Братя Ружеви

visibility 4385

Всяка политика може да бъде видяна като трилър. Но само в България трилърът добива психиатрични форми. Тук всичко започва като литературна идилия, но завършва като евангелие от Сатаната или в най-добрия случай като кървав разказ на Стивън Кинг.
Няколко примера в тази посока. Оказа се, че в герберските редици напоследък рядко е скочил страхът от вампири. Депутатът от мнозинството Пламен Цеков с метафорични фрази обвини колежката си от левицата Мая Манолова, че по пълнолуние прави неща, присъщи единствено на окултните създания. Фактът, че демонологията в чист вид бе вкарана в политическите дебати, вече говори за нови литературни висоти на управлението.
Като заговорихме за литература, трябва да отбележим с гордост, че България вече ще си има химн на МВР. В него с патос, достоен за еврозоната, се отбелязва: "Гордост е да служиш в редовете на България и МВР!" Певецът на одата ще е Веселин Маринов. А лично Цветан Цветанов ще му връчи орден "Заслужил деятел на културата на социалистическа, пардон на герберска България". Май беше прав онзи депутат от мнозинството, който поиска преди два дни да има психотестове за политиците. Материалът им е нетраен и много бързо заприличват на герои от романите на ужаса.
Не е ясно дали нацията психясва, ама ако съдим за нея по нивото на политиката, изводите ще са леко плашещи. Демони, химни, полицаи и тестове, пълнолуния, вампири и актуализации. Къде е Холивуд - това е направо за филм.

 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 3826

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2177

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 2700

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 3490

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2192

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2288

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 3485

/ брой: 126

Тупик

visibility 3447

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 2911

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 3829

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 3591

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ