23 Юли 2025сряда21:53 ч.

Роман

Размисъл за магията да си роден и да живееш

/ брой: 126

автор:Дума

visibility 4046

"Портокаловото момиче" от Юстайн Гордер, която издателство "Дамян Яков" пуска в превод на Анюта Качева, е история за истинската голяма любов, за способността да избегнеш самосъжалението, когато всички надежди са изчерпани, за дарбата да предадеш на наследниците си най-доброто, което притежаваш - достойнството. Повестта е разказ за щедрата мъдрост и за въодушевената младост. Това е книга, която носи всички белези от таланта на Юстайн Гордер - автор на една от най-продаваните книги за всички времена - "Светът на Софи".
Всъщност защо Пепеляшка трябва да напусне двореца, преди да удари полунощ? Е, да - в бързината да загуби пантофката си и накрая да спечели принца. Неотменимото правило!
Разпечатано писмо и файл в "античен" вече компютър срещат пораснал син с отдавна починалия му баща. Писмото е разказ и размисъл за магията да си роден и да живееш - защото светът е чудна приказка, чиито превъзходно тайнствени правила трябва да разгадаваш и да спазваш. Реалността - на Земята под Слънцето и Луната - е необятната люлка на въображението с неговите неизясними загадки, преплетени със случайности, предположения, отхвърляния... и следи. Това е разказ за важността да можеш да откриваш и правилно да разчиташ следите и за миговете, когато сякаш се намираш в самия извор на времето. А синът трябва да отговори на възможно най-важния въпрос - за избора.

Замразяват цените до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 536

/ брой: 134

България с най-нисък дълг спрямо БВП в ЕС

автор:Дума

visibility 493

/ брой: 134

Телефонни измамници искат пари от името на БНБ

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 134

В Гърция: Строг контрол върху таксите за банкомати

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 134

Мицкоски предлага пет потребителски кошници

автор:Дума

visibility 518

/ брой: 134

28 страни осъдиха Израел за избиванията в Газа

автор:Дума

visibility 538

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 529

/ брой: 134

Истинската заплаха

автор:Александър Симов

visibility 553

/ брой: 134

Когато камбаните замлъкнат

автор:Камелия Базова

visibility 550

/ брой: 134

Ботев и Вапцаров

visibility 532

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ