29 Март 2024петък09:14 ч.

Рома удари тежко ЦСКА

visibility 169

Рома постигна повече от категорична победа с 5:1 срещу ЦСКА на „Олимпико“ на старта в група С на Лигата на конференциите. Греъм Кери (10) изведе "червените" напред в резултата, но "джалоросите" обърнаха развоя на мача още до края на първото полувреме след попадения на Лоренцо Пелегрини и Стефан Ел Шаарауи. През второто полувреме Пелегрини, Манчини и Ейбрахам оформиха крайния резултат в срещата.
ЦСКА откри след пас на Яник Вилдсхут към Греъм Кери, който прокара топката между краката на Джанлука Манчини и прати топката във вратата на Руи Патрисио.  Рома можеше да изравни резултата две минути по-късно, когато Рик Карсдорп центрира в наказателното поле на ЦСКА, а там Стефан Ел Шаарауи стреля с глава, но над гредата на Густаво Бусато. Гонсало Вияр пусна много добър извеждащ пас към Ел Шаарауи, но Георги Йомов се намеси решаващо и изби в корнер.
Рома направи сериозен пропуск в 18-ата минута, когато Йомов допусна много груба грешка и топката му бе отнета от Елдор Шомуродов точно пред наказателното поле и стреля, но Бусато направи страхотно спасяване като изби в корнер.
Калоян Кръстев се пребори за топката в 24-ата минута и подаде към Яник Вилдсхут, който стреля, но право в ръцете на Руи Патрисио.  Рома изравни в 25-ата минута, когато Рик Карсдорп центрира към непокрития Лоренцо Пелегрини, който овладя топката на границата на наказателното поле и с техничен удар прехвърли излезлия напред Бусато, пращайки топката в горния му ляв ъгъл.  Рома осъществи пълен обрат в мача в 38-ата минута. Узбекистанецът Елдор Шомуродов отне топката от Брадли Мазику, след което подаде към Стефан Ел Шаарауи, който с удар от границата на наказателното поле на ЦСКА вкара топката в десния ъгъл на Бусато.   Рома направи много сериозен пропуск в 43-ата минута. Лоренцо Пелегрини пусна много добър извеждащ пас към Шомуродов, който изскочи сам срещу Густаво Бусато, но не успя да си овладее добре топката. Таранът все пак отправи удар, но Бусато много бързо скъси дистанцията и успя да спаси. В първата минута на добавеното време на първата част Карло Мухар отправи удар от дистанция, топката рикошира в гърба на Джанлука Манчини и премина встрани от левия стълб на вратата на Рома.
Мухар отправи удар от сериозна дистанция в 56-ата минута, но право в ръцете на  Патрисио. Няколко секунди по-късно Яник Вилдсхут преодоля Рожер Ибаниес и пусна успореден пас на голлинията, но Калоян Кръстев и Георги Йомов останаха далече от топката.
Рома поведе с 3:1 с втория гол на Лоренцо Пелегрини (62). "Джалоросите" развиха добра атака по левия фланг. Стефан Ел Шаарауи подаде към Рикардо Калафиори, който преодоля Карло Мухар, навлезе в наказателното поле на ЦСКА и подаде към Лоренцо Пелегрини, който чукна топката във вратата на Бусато.
Греъм Кери центрира от фал в наказателното поле на Рома в 69-ата минута, след което Юрген Матей стреля с глава, но над гредата. ЦСКА организира добра атака в 76-ата минута. Карло Мухар видя добре включването на Йоан Баи, който навлезе в наказателното поле на "джалоросите" и стреля, но над гредата.
ЦСКА остана с човек по-малко в 80-ата минута, след като Яник Вилдсхут бе изгонен за втори жълт картон. Той фаулира Карлес Перес и съдията Глен Нюберг му показа втори жълт картон. Веднага след това след центриране в наказателното поле на ЦСКА Крис Смолинг бе оставен непокрит и стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Густаво Бусато. След това топката попадна на крака на Джанлука Манчини (82), който вкара в опразнената врата.
Рома направи нов много сериозен пропуск в 83-ата минута. Тами Ейбрахам подаде на Елдор Шомуродов, който напредна и стреля от дъгата на наказателното поле на ЦСКА, но улучи десния стълб на вратата на Бусато.
Рома оформи гръмката победа в 84-ата минута, когато Елдор Шомуродов пусна отличен извеждащ пас към Тами Ейбрахам, който излезе сам срещу Густаво Бусато и с удар над ръката му вкара топката за пети път във вратата на ЦСКА.  Карло Мухар отправи много силен удар от разстояние в 86-ата минута, но Патрисио изби топката в корнер.
Така Рома започна с убедителна победа участието в груповата фаза на Лигата на конференциите, докато ЦСКА претърпя тежко поражение.  В следващия кръг ЦСКА е домакин на Будьо/Глимт, който срази Зоря Луганск с 3:1.
"Изключителен треньор, изключителен отбор притежават Рома. Знаем срещу кого излизаме. Голяма част от мача успяхме да се противопоставим. В някои възлови моменти дадохме контрола върху мача. Двата гола през първото полувреме им дадоха предимство“, коментира Стойчо Младенов. „Направихме всичко възможно, за да се противопоставим. Опитахме се да създадем ситуации, които да отбележим гол. Голът на Кери ни даде предимство. При изгонването на Яник ситуацията стана още по-тежка. За съжаление губим още един важен състезател от нашия отбор. Емоцията след мача не е приятна, но беше приятно да се видим с Жозе Моуриньо Надявам се да бъдем коренно променени за следващите мачове“, коментира Стойчо Младенов. „Като резултат, резултатът е тежък. Резултатът е нереален. Това ми каза и Жозе Моуриньо след мача. 100 милиона са похарчили за определени състезатели. Парите не играят на терена. Ние това се опитахме да докажем на терена, но нещата не се получиха“, каза още Младенов.
„Резултатът не е справедлив. Той е фалшив. Това не е мач, който трябваше да завърши 5:1. Съревноваваха се до 3:1, дори при 3:1 бяха живи. Създаваха положения. Когато останаха с 10 души, за тях стана много тежко. Отборът ни изненада, защото се представи много добре и игра много организирано. Знам, че Стойчо е добър треньор, но отборът ни изненада. Те градиха своите атаки от защита с качество. Кери им носи допълнителна класа. Те са широко разположени. Те са добър отбор“, заяви Специалния. „Миналия сезон играх срещу Лудогорец и Локомотив Пловдив к Тотнъм, бих казал, че този отбор е на по-високо ниво от тези, срещу които играх през миналия сезон. Направих много промени в състава, но исках да запазя баланса и затова оставих вратаря, Манчини и Пелегрини. Ако кажем, че нашият отбор е добър, какво ще кажете за Ювентус, Милан, Наполи. Всички тези отбори имат невероятни състави. Стойчо Младенов беше един от най-добрите играчи в моя клуб Витория Сетубал. Беше фантастичен, беше чиста класа. Това поколение донесе в Португалия много топ български състезатели. Знаех, че ще стане много добър треньор, защото той е човек от супер класа. Щастлив съм, че победих, но не съм доволен, защото те си тръгват с такъв резултат, не заслужаваха да загубят с такъв резултат“, каза още Жозе Моуриньо.