Снимка beroe.bg

Славия препъна Берое в Стара Загора

/ брой: 36

visibility 578

Славия препъна Берое за 1:1 в мач от ХVIII кръг на efbet Лига. Под Аязмото Гаюс Макута (12) откри, а столичани се добраха до точката в последните минути. Тогава Ивайло Димитров (85) оформи резултата от дузпа, която беше отсъдена от Георги Кабаков за игра с ръка в наказателното поле на Фуртадо. "Заралии" завършиха мача с 10 души, след като пловдивският съдия натири с два жълти картона Крум Стоянов (68). Така Берое се отдалечи от топ 4 в класирането, докато за "белите" това е първа точка от 10 декември, когато под Околчица биха Ботев Вр с 2:1. Играчите на Александър Тарханов обаче имаха и много късмет, защото домакините пропуснаха да вкарат няколко гола. А треньорът им Димитър Димитров-Херо се размина с победа №250 в родния футбол.
"Вината трябва да я търсим в себе си. Първото полувреме изтървахме много положения, а можехме да водим с 3-4 гола. Трябваше да си затворим мача и да спечелим. Но футболът е несправедлив и такива неща се случват. Червеният картон оказа влияние, но не знам дали е ключовият момент. Притеснявах се преди мача (от реферите) и се оказах прав. Но не успяхме да си вкараме положенията. Имаме повече точки на чужд терен, отколкото у дома. Имахме положения и при числено неравенство срещу Славия. Имаме трудна програма, но трябва да се опитаме да излезем с чест от тях. Трябва да покажем амбициите си срещу водещите отбори", каза Херо.
"Не мисля, че сме играли зле. Имахме доста добри контраатаки. Не заслужавахме да загубим, имахме добри ситуации. По закон допускаме грешка в защита и тя ни коства гол. Второто полувреме имахме преимущество, не само заради червения картон. Тази точка за нас е прилична, радостни сме. Първоначално бяхме замислили Ради Кирилов да бие дузпата, но той загуби доста сили в атаката, така че решихме да е Димитров", каза Тарханов.