03 Май 2024петък11:08 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Среден (3-)

/ брой: 89

автор:Аида Паникян

visibility 97

За последната година за грижите си за децата на България правителството получи една измъчена тройка. Държавната грижа за здравето на българските деца през последната година е оценена още по-ниско - с 2,38. С такава оценка не се минава изпит! Но ГЕРБ очевидно работят на свой извратен принцип: разликата между тройка и шестица е минимална, а разликата между двойка и тройка може с повече усилия да купи следващ мандат!
Едва ли някой се учудва на тази оценка, след като повече от 3 години доходите на родителите на децата бяха във фризера и нормалното им отглеждане бе под въпрос. По тази причина и повечето семейства след 2009 г. се отказаха от второ дете, което намали раждаемостта рязко. В същото време в България детската смъртност е по-висока, отколкото в европейски страни, които още не са приети в ЕС. Доказано е, че само от организацията в здравеопазването зависи равнището на детската смъртност до 7-ия ден след раждането, ала у нас тя е над 1,5 пъти по-висока и от най-бедните слоеве в Западна Европа.
Без никакъв анализ не е трудно да си спомним множеството случаи на отказ от страна на държавни фондове да отпускат средства за животоспасяващо лечение на деца в чужбина (да припомним случая с 5-годишната Габи от Русе, за който ДУМА писа през ноември 2012 г). Не е необходим и анализ, нито дълга памет, за да кажем, че с превенцията на изоставането на бебета в социални заведения се занимават предимно неправителствени организации, а осиновяването все още е единственият шанс на децата от домове. Мерки от държавата така и не са предприети, въпреки многократни обещания.
В края на краищата как да не изпадат в бедност 1/3 от българските деца, след като над 4 години детските надбавки са по 35 лв. и като компенсация за тези години родителите на някои от тях получават по... 50 лв. (по 1,2 лв. месечно за целия минал мандат на ГЕРБ)! Цяло чудо е, че все още има деца в България.

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 715

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 703

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 848

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 734

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 829

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 765

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ