16 Юли 2025сряда14:57 ч.

Снимка БГНЕС

Свлачища и наводнения в Гърция, снежна буря в Англия

автор:Дума

visibility 1057

Силна буря удари Гърция в нощта срещу събота. Активирани са свлачища, има множество наводнени сгради и прекъснати пътища. Най-засегнати са са районите в западната част на страната.

Река Верга заля няколко села в област Илия. Дъжд придружен със силни ветрове наводни пътища и приземни етажи на сгради на остров Лесбос, предаде БНР.

Щети има на  остров Закинтос в Йонийско море. Властите съобщават за наводнени производствени предприятия и магазини, а кал и свлачища затвориха част от пътната мрежа.

От Гражданска защита предупредиха да се пътува само при необходимост и то със съобразена скорост в рисковите области.

Във Великобритания също бушува силна буря. Двама души са загинали, затиснати от повалени дървета. Вятърът на места е бил със скорост от 160 км/ час, придружен с валежи от дъжд и сняг.

Телевизиите показаха изумителни кадри от 120 тежкотоварни камиони на магистрала М 62, блокирани от снежна буря, някои от тях повалени на една страна. Пътници във влак в Шотландия прекараха 17 часа, също блокирани от природната стихия. На много места е прекъснато електрозахранването, само в Шотландия без ток останаха над 100 000 домакинства.

Има съобщения за отнесени покриви на къщи. Отменени са автобуси, влакове, фериботи и самолети. Трафикът е идзправен пред сериозни проблеми. Температурите падат, което обръща дъжда в сняг и затруднява още повече движението. Очаква се бурята Аруен да утихне в неделя, но на много места все още остава в сила код „червено“. Шотландия и Североизточна Англия са най-сериозно засегнати.

 

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 252

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 260

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 279

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 231

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 256

/ брой: 129

Епични провали

visibility 257

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ