20 Април 2024събота01:56 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Така им е удобно

/ брой: 48

автор:Кристиела Симеонова

visibility 2261

Доскоро Унгария начело с премиера Виктор Орбан беше окачествявана като лошото и непослушно дете на Евросъюза. В последно време, след смяната на управляващите в Полша, Варшава неведнъж се осмелява да прояви характер и да не кима раболепно на всяко спуснато от големите в ЕС решение. Като цяло Вишеградската четворка често играе опозиция на Брюксел, особено що се отнася до мигрантската криза. А проявата на характер от европейски играчи, които не са от "силното ядро", си е смелост, която, както добре знаем, в София не познават...
Поредната т.нар. драма в отношенията между ЕС и Полша ще намери своето решение на Евросъвета днес и утре, когато трябва да бъде избран председател на Европейския съвет. Въпросът е, че драма всъщност няма (тя е другаде!) и резултатът е предизвестен - Доналд Туск ще бъде избран за втори 30-месечен мандат, защото всички страни членки го искат, но... не и родната му страна. И на пръв поглед аргументите й звучат логично - премиерът Беата Шидло смята, че Туск "брутално е нарушил" правилото на "политически неутралитет". Ясно е, че фигурата на председателя на Евросъвета трябва да е надполитическа, а Туск неведнъж е демонстрирал обратното. Но така им е удобно на влиятелните в ЕС, въпреки възвишените им приказки за ценности и тем подобни.
Ясно е, и то не от вчера, как се взимат решенията в ЕС - ядрото от големите, "началниците" по борисовски, казва и другите просто се съгласяват. Е, Полша не е съгласна и го заяви гласно, но какво от това? Тази ситуация създава обаче опасен прецедент, който налива още повече вода в мелницата на евроскептицизма - правото на националните правителства да издигат национални кандидатури отива в коша, защото така искат големите. Ама тя, Европа, отдавна е на няколко скорости, макар това да не е написано черно на бяло.

 

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 75

Еврото пак се отлага

автор:Дума

visibility 468

/ брой: 75

Руските активи - в полза на Украйна

автор:Дума

visibility 423

/ брой: 75

Полицията разтури лагер на 450 мигранти в Париж

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 75

САЩ връщат петролните санкции за Венецуела

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 75

Накратко

автор:Дума

visibility 266

/ брой: 75

Признат провал

автор:Евгени Гаврилов

visibility 348

/ брой: 75

Отново за енергийно бедните

visibility 321

/ брой: 75

Липса на отговорност

автор:Александър Урумов

visibility 325

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ