19 Май 2024неделя19:41 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

ТЕЦ-те искат по-висока изкупна цена

/ брой: 217

автор:Дума

visibility 21

Топлофикациите искат токът им да се изкупува по-скъпо, но да не се увеличава цената на парното и топлата вода от 1 октомври. Това съобщи председателят на Асоциацията на топлофикационните дружества Илия Николаев пред журналисти вчера.
По думите му част от увеличението на цената на електроенергията, което ще се случи от началото на следващия месец, трябва да се върне в топлофикационните дружества.
Според Николаев приходът на топлофикациите от тока, изкупуван от Националната електрическа компания, е по-важен за финансовото състояние на дружествата от постъпленията от топла вода и парно, плащани от крайните потребители.
На въпрос с колко трябва да бъде увеличението на цената на тока от топлофикациите, Николаев отговори, че цените за електроенергията са различни за всички дружества, така че не може да се даде точен отговор.
По наредба топлофикационните дружества трябва да имат запас от алтернативно гориво за пет дни при евентуална газова криза, обясни Илия Николаев. По-голямата част от топлофикациите работят на мазут като алтернативно гориво. Други работят на газьол и въглища.
Николаев обаче припомни, че при кризата от 2009 г. е имало проблеми с районните инспекции по опазване на околната среда и глоби за замърсяване на въздуха, което не би трябвало да се случва. Тогава повечето дружества са били глобени.

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 1416

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 1363

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 1387

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 1510

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 1434

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 1529

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 1336

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 1640

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 1616

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 1533

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ