09 Август 2025събота09:43 ч.

Ценови рекорд на тока - 670 лева за мегаватчас

автор:Дума

visibility 812

670 лева за мегаватчас стигна цената на тока с доставка през утрешния ден на енергийната ни борса. Така беше поставен рекорд при търговията на платформата "Ден напред".

От борсата и Електроенергийния системен оператор обясниха за БНР, че в момента се внасят до 600 мегаватчаса електроенергия от Гърция, като по този начин се използва максималния капацитет на свързаност.

Същевременно България изнася около 1 800 мегаватчаса, като по-голямата част за Румъния, а останалите са за Сърбия, Северна Македония и Гърция.

Във Франция цените на тока с утрешна доставка стигнаха 443 евро за мегаватчас и са най-високите за Европа. Следват ги тези в Германия, Австрия, Нидерландия и Швейцария. 

Двойно обозначение на цените от днес

автор:Дума

visibility 1665

/ брой: 146

Среща Путин - Тръмп в близките дни

автор:Дума

visibility 1719

/ брой: 146

Влязоха в сила митата на САЩ

автор:Дума

visibility 1686

/ брой: 146

Додик свиква референдум, за да запази поста си

автор:Дума

visibility 1713

/ брой: 146

Накратко

автор:Дума

visibility 1651

/ брой: 146

БСП и шаманите

автор:Александър Симов

visibility 1730

/ брой: 146

Защо го допускаме?

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1677

/ брой: 146

50 години по-късно светът пак е на кръстопът

автор:Кристиан Вигенин

visibility 1952

/ брой: 146

Сага за хуманоиди

автор:Олга Маркова

visibility 1736

/ брой: 146

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ