18 Май 2024събота22:00 ч.

Пламен Крумов от Хебър дърпа за фланелката Дюкенс Назон, който вкара 2 гола за победата на ЦСКА с 4:0, Снимка Спортал

ЦСКА сгази Хебър и излезе начело

Трябва да бием Ботев в Пловдив, ако искаме титлата, закани се Саша Илич

/ брой: 201

visibility 302

ЦСКА разгроми с 4:0 новака Хебър в мач от14-ия кръг на efbet Лига и се качи временно на върха преди ЦСКА 1948 и Лудогорец да изиграят своите срещи от кръга. По два гола вкараха хаитянинът Дюкенс Назон (32 и 56) и заменилият го в 57-ата мин. колумбиец Браян Морено (61 и 71). Дебют с червения екип направи друг колумбиец - Марселино. Сред 11-те се завърнаха Иван Турицов и Брадли Де Нойер, които не играха срещу Лудогорец в Разград (1:2).

Домакините откриха след груба грешка на вратаря Хадиме Ндиае, който изрита топката в крака на Маурицио Гарсес и тя отиде в Назон. Той навлезе в наказателното поле, финтира бранител и с удар покрай Ндиае вкара.

В 39-ата минута стражът на Хебър допусна нова груба грешка. Този път подаде на Гарсес, но крилото се полакоми и не подаде на празна врата на Жираир Шагоян, а стреля в ръцете на вратаря. Гол на Шагоян (42) не бе зачетен, заради фаул на Джонатан Линдсет

Треньорът на гостите и легенда на ЦСКА Владимир Манчев смени на почивката слабия вратар с Петър Дебърлиев, който се намеси добре още в 48-ата мин. и улови шут на Амос Юга, но капитулира отново след удар по земя на хаитянина, който преодоля Пламен Крумов и стреля в долния десен ъгъл.

След втория гол Саша Илич извади Шагоян и Назон и ги замени с Лазар Туфегджич и Морено. Двете резерви изработиха третия гол в 61-ата мин. Сърбинът отне топката от капитана Крумов и намери Морено, който с плътен изстрел по земя вкара през краката на Дебърлиев. Морено се отличи за втори път след пас отляво, когато от 16 м простреля пак Дебърлиев.

Само 180 секунди по-късно Марселино пропусна да ознаменува дебюта си с гол, озовавайки се сам пред Дебърлиев, но той спаси удара му.

Пазарджиклии останаха с 10 души след директен червен картон на Алекс Серано (78) за груб фаул срещу Морено

Преди 21 години Манчев водеше отново новака Хебър и тогава загуби тежко от ЦСКА с 2:9.

Саша Илич остана доволен от играта на тима си, излязъл временно на върха. "Днес играхме добре, макар и срещу един от по-слабите отбори. Това, което играхме частично срещу Лудогорец и днес, показва как трябва да изглеждаме. Последните два мача играхме с тази система заради футболистите, които имаме. Днес защитата ни игра доста високо и открадна доста топки, взе много от пространството на противника - това искам да виждам. Тримата в защита се справиха отлично със задачите си.

Радвам, че Назон и Морено вкараха по два гола. Задачата на нападателите е да вкарат, и Шагоян вкара, но голът му беше отменен. Имахме задача да вкаваме и още голове, не само тези четири, но не вкарахме и заради егоизъм на част от играчите, но ги разбирам.

Предстоят ни доста мачове в следващите двайсетина дни, трябват ни всички футболисти, на които разчитаме. В Пловдив ни чака труден мач, но ако искаме да се борим за титлата, трябва да го спечелим", заяви Илич.