17 Септември 2025сряда15:12 ч.

В София задържаха издирван руснак заради взривовете в Бейрут

/ брой: 173

автор:Дума

visibility 144

Върховната касационна прокуратура съобщи, че в София е арестуван 48-годишният Игор Гречушкин – гражданин на Русия и Кипър, издирван с „червена бюлетина“ на Интерпол по искане на ливанските власти.
Той е задържан на 5 септември на летище „Васил Левски“, след като пристигнал от Кипър. Не е оказал съпротива и е съдействал на властите. Софийският градски съд постанови временното му задържане за 40 дни, което бе потвърдено и от Апелативния съд.
Гречушкин е свързан с кораба „Rhosus“, доставил амониевия нитрат, който стои в основата на катастрофалната експлозия в Бейрут през август 2020 г. Взривът отне живота на най-малко 218 души и нанесе щети за милиарди евро. Ливанските власти го обвиняват в незаконен внос на взривни вещества и участие в терористичен акт.
В рамките на 40-дневния срок Ливан трябва да изпрати официално искане за екстрадиция, като българските власти вече са уведомили молещата държава и министъра на правосъдието. Арестът на Гречушкин се разглежда като ключов етап в международното разследване на трагедията.

Атанас Зафиров оглавява Борда по водите

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 173

Болница "Лозенец" отива на прокурор

автор:Дума

visibility 3

/ брой: 173

Варна първа въвежда мобилно приложение за библиотеката

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 173

Русе дарява средства за паметник на Стефан Караджа в Румъния

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 173

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 6

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 7

/ брой: 173

За образованието

visibility 6

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 5

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ