28 Февруари 2026събота00:44 ч.

Вицепремиерът Атанас Зафиров участва в тържественото отбелязване на Тодоровден в община Своге

автор:Дума

visibility 9776

Вицепремиерът на Република България и председател на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров взе участие в тържественото отбелязване на Тодоровден в местността Ненчов чукар, село Зимевица, община Своге. Празникът, организиран под патронажа на Н.Пр. Лхагвасурен Саянаа – извънреден и пълномощен посланик на Монголия в България, събра стотици гости, сред които над 20 посланици и официални лица от цялата страна.

Традиционните конни надбягвания и празничната програма доказаха, че българските традиции остават живи и се предават през поколенията.

„Тодоровден е празник, който ни напомня за силата, устойчивостта и връзката на българина с традициите. В днешния ден почитаме не само Свети Теодор Тирон, но и вековните обичаи, които ни правят народ със здрава духовна основа“, заяви вицепремиерът Атанас Зафиров.

Освен че бе почетен Свети Теодор Тирон, празникът съвпадна и с Международния ден на жената – 8 март.

„Днес изразявам своето дълбоко уважение към всички български жени – за тяхната сила, мъдрост и всеотдайност. Те са опората на семейството и обществото ни. Равноправното участие на жените в обществения и политическия живот не е просто въпрос на справедливост, а ключ към развитието на България“, подчерта Зафиров.

По време на посещението си в Своге той проведе среща с кмета на общината, г-н Емил Иванов. Двамата обсъдиха въпроси, свързани с развитието на региона – икономически възможности и подобряване на живота на местните жители.

„Единствено с общи усилия можем да изградим България, в която да съхраним традициите, а всеки гражданин да има равен шанс за развитие. Това може да се случи с подкрепа и осигуряване на повече икономически възможности и качествен живот за хората“, подчерта още вицепремиерът Атанас Зафиров.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 1545

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 1553

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 1509

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 1385

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 1518

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 1446

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 1512

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ