04 Май 2024събота01:24 ч.

СНИМКА VOLLEYBALLWORLD.COM Николас Хоуг се опитва да извози тройна българска блокада при победата на Канада с 3:2 гейма в Отава

Волейболистите с четвърта загуба

"Лъвовете" паднаха с 2:3 от Канада и с 2 т. са предпоследни в Лигата на нациите

/ брой: 113

visibility 67

Подмладеният национален отбор по волейбол загуби и четвъртия си мач от Лигата на нациите. В Отава тимът на Николай Желязков бе близо до обрат, но отстъпи на домакините от Канада с 2:3 гейма (18:25, 18:25, 26:24, 25:21, 11:15).
Нашите не намериха противодействие срещу "кленовите листа" в първите два гейма. След равностойно начало домакините се откъснаха с 10:5, а после дръпнаха с 18:10. Нашите намалиха пасива си до 17:21, но отдадоха частта с 18:25.
Във втората част "лъвовете" бяха равностойни до 13:13, но блокадата на домакините спря устрема им.
Българите показаха воля и успяха да се преборят в третата част и след 21:17 намалиха изоставането си с 26:24. Това ги вдъхнови и взеха и четвъртата част с 25:21. В тайбрека обаче оставиха "кленовите листа" да поведат с 3:0 и 8:5, успяха да изравнят при 10:10, но след 11:11 домакините реализираха 3 поредни точки и взеха мача.
Александър Николов завърши със 17 т. (2 аса). Аспарух Аспарухов добави 15 (3 аса), а Радослав Парапунов - 12 (1 ас). За победата на Канада Стивън Маар наниза 25 т. (2 аса).
След 4 загуби и 2 т. България е предпоследна - 15-а, а Канада е 14-а - също с 2 т. Водят САЩ с 11 т., пред Япония - 10, Франция, Полша и Италия - по 9, и др.
България ще бъде домакин на втория уикенд от турнира - от 21 до 26 юни в столичната зала "Арена Армеец", когато поред срещаме Иран, Австралия, САЩ и Бразилия.