23 Октомври 2025четвъртък09:58 ч.

Йосиф Миладинов остана на 6 стотни от бронза на 100 м бътерфлай

автор:Дума

visibility 584

Новата сензация на българско плуване Йосиф Миладинов завърши четвърти в света при юношите, атакувайки медалите в Будапеща. 16-годишният пловдивчанин направи ново слизане под 52 секунди на 100 м бътерфлай, финиширайки за 51,96 секунди - на 5 стотни от пресния си вчерашен нов национален рекорд.
Любопитното е, че живеещият в Швейцария талант тръгна устремно на петдесетака, обръщайки първи и подобрявайки собственото си върхово постижение, което е рядко срещано в плуването – 23,66 сек.
Националният му рекорд от европейското първенство в Казан от 3 юли е 23,78 сек. Слизане с две стотни под рекорда му от вчера на стотака го правеше бронзов медалист. Той е най-малкият от състезателите в призовата четворка и първи в света за възрастта си.
Миладинов е бил подготвен за медал на световното първенство за юноши, категоричен е асът на българското плуване Антъни Иванов, чийто рекорди на 50 и 100 м бътерфлай подобри 16-годишният пловдивски талант.
Антъни Иванов коментира за BGswim.com плуванията на Миладинов, както и вероятността двамата да направят български дуел на 100 м бътерфлай на олимпийските игри в Токио.
„Според мен Йосиф беше напълно готов за медал на 100 м бътерфлай, но липсата на масажист натежа на третото плуване, както и малко по-бързото тръгване, поне по мое мнение. Защото той може да не го е почувствал толкова бързо“, сподели Иванов.
„Относно варианта да плуваме заедно на 100 м бътерфлай на  олимпиадата, не знам дали ще имам възможност преди това да плувам на 50-метров басейн за норматив на стотака. Ако имам, ще се опитам да го покрия, за да имаме двама представители в Токио, допълни деветият на 200 м бътерфлай от световното първенство за мъже в Южна Корея. "При всички случаи мисля, че догодина при старт на 100 м бътерфлай ще покрия „А“ норматива. Бях готов и сега, но не го плувах. Липсата на възстановяване и масажист обаче пак си казаха думата на голямо първенство“, коментира Антъни, който учи и тренира с САЩ.

Такситата в София поскъпват с 18,6%

автор:Дума

visibility 2733

/ брой: 197

Бюджетният дефицит на България стигна 3% през 2024 г.

автор:Дума

visibility 2728

/ брой: 197

Търсенето на жилища изпреварва предлагането

автор:Дума

visibility 2941

/ брой: 197

45% от чиновниците у нас обядват за над 10 лв.

автор:Дума

visibility 2667

/ брой: 197

Кремъл: Няма дата за среща Путин - Тръмп

автор:Дума

visibility 2810

/ брой: 197

Австрия и Швеция засилват мерките срещу мигрантите

автор:Дума

visibility 3092

/ брой: 197

Испания възобнови дебата за смяната на часа

автор:Дума

visibility 2855

/ брой: 197

Колумбия отзова посланика си в САЩ

автор:Дума

visibility 3006

/ брой: 197

Пиротехника

автор:Александър Симов

visibility 2512

/ брой: 197

Голямата картина

visibility 2675

/ брой: 197

Предсказуем резултат

visibility 2653

/ брой: 197

Младите гласове за пътя на България

автор:Дума

visibility 2784

/ брой: 197

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ