18 Май 2024събота00:31 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Застрахователи ще плащат недоказани щети при катастрофи в чужбина

/ брой: 12

автор:Дума

visibility 1776

Парламентът прие на първо четене промени в Кодекса за застраховането, касаещи системата "Зелена карта". Те задължават застрахователите автоматично да заплащат недоказани щети при катастрофи в чужбина. От БСП изразиха притеснения, че ако законопроектът се приеме в този му вид, може да поскъпне задължителната "Гражданска отговорност".
Спорният проект за промяна в Кодекса за застраховането предвижда българското Национално бюро "Зелена карта" да изплаща щетите, когато компанията застраховател ги оспорва, а след това да си търси изплатените суми. На свой ред компании, които бавят плащанията при пътни произшествия в чужбина, трябва да учредяват банкова гаранция в полза на бюрото, за да може то да усвои парите. Поправката въвежда правилото "първо плащаш, след това оспорваш", което е записано и в устава и вътрешните правила на международната система "Зелена карта". Промените са предложени от МФ, което излиза със становището, че от три години над българското бюро има европейски мониторинг заради забавени или отказани плащания от наши застрахователи при произшествия в чужбина. Според ведомството това вече се е превърнало и в проблем, чието разрешаване е условие за приемането ни в еврозоната.
Проф. Румен Гечев от БСП изрази притеснение, че по данни на наши застрахователи са осъществени много измами, които незаконно ограбват дружествата, като ги карат да извършват плащания на хартия, които не са реални, не са подкрепени с факти и аргументи. Затова те искат да се представи банково извлечение и по този начин да бъдат изплатени. Проф. Гечев обясни, че такава поправка - първо да се плати, после да се оспорва - не съществува никъде в законодателствата на другите страни в ЕС и дори извън него.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 603

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 572

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 605

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 552

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 573

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 659

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 583

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 491

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ