11 Юли 2025петък08:37 ч.

Иван Иванов: Избирателите отредиха на БСП да бъде опозиция, това е и нашето решение

Ще бъдем обединители, а не разединители на лявото, категоричен бе народният представител от БСП

автор:Дума

visibility 6848

„Избирателите ни отредиха място в този парламент на опозиция, така  че, спазвайки решенията на колективните ни органи, няма смисъл да присъстваме на разговори за правителство с ГЕРБ – няма да подкрепим техен кабинет.” Това заяви народният представител от „БСП за България” Иван Иванов в ефира на Euronews Bulgaria. 

Той подчерта, че отговорността за съставяне на правителство е на Бойко Борисов. „Той е първа политическа сила, предизвика предсрочните парламентарни избори и сега отговорността е негова”, каза Иванов. 

Социалистът определи като притеснителна намаляващата подкрепа за БСП. „Тази тенденция, ако продължи, ще бъде изключително зле както за партията, така и за държавата, тъй като, без силна лява партия, никоя държава не може да има своите солидни демократични устои”, коментира Иван Иванов. 

„В събота се проведе заседание на Националния съвет на БСП, на което присъстваха повече от 120 души, решенията се вземаха с огромно мнозинство, така че всякакви опити за спекулации за нарушаване на демократичния принцип в партията и намеци за нелегитимност може да ги оставим настрана. Процедурата и Уставът на БСП бяха спазени”, категоричен бе той.   

Според Иван Иванов Корнелия Нинова не е единственият проблем за състоянието на партията в момента. 

„Причините са вероятно много по-дълбоко и се коренят в може би липсата на ориентация в обстановката в страната и по тази причина трябва по-широк кръг от хора да бъдат ангажирани във възстановяването на левицата. Едно от решенията на нашия Национален съвет е да бъдем обединители, а не разединители. Ако има предсрочни избори, логичното е да се търси обединен ляв блок”, каза още той.

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ