11 Юли 2025петък15:43 ч.

Иван Иванов: Избирателите отредиха на БСП да бъде опозиция, това е и нашето решение

Ще бъдем обединители, а не разединители на лявото, категоричен бе народният представител от БСП

автор:Дума

visibility 6855

„Избирателите ни отредиха място в този парламент на опозиция, така  че, спазвайки решенията на колективните ни органи, няма смисъл да присъстваме на разговори за правителство с ГЕРБ – няма да подкрепим техен кабинет.” Това заяви народният представител от „БСП за България” Иван Иванов в ефира на Euronews Bulgaria. 

Той подчерта, че отговорността за съставяне на правителство е на Бойко Борисов. „Той е първа политическа сила, предизвика предсрочните парламентарни избори и сега отговорността е негова”, каза Иванов. 

Социалистът определи като притеснителна намаляващата подкрепа за БСП. „Тази тенденция, ако продължи, ще бъде изключително зле както за партията, така и за държавата, тъй като, без силна лява партия, никоя държава не може да има своите солидни демократични устои”, коментира Иван Иванов. 

„В събота се проведе заседание на Националния съвет на БСП, на което присъстваха повече от 120 души, решенията се вземаха с огромно мнозинство, така че всякакви опити за спекулации за нарушаване на демократичния принцип в партията и намеци за нелегитимност може да ги оставим настрана. Процедурата и Уставът на БСП бяха спазени”, категоричен бе той.   

Според Иван Иванов Корнелия Нинова не е единственият проблем за състоянието на партията в момента. 

„Причините са вероятно много по-дълбоко и се коренят в може би липсата на ориентация в обстановката в страната и по тази причина трябва по-широк кръг от хора да бъдат ангажирани във възстановяването на левицата. Едно от решенията на нашия Национален съвет е да бъдем обединители, а не разединители. Ако има предсрочни избори, логичното е да се търси обединен ляв блок”, каза още той.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 391

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 394

/ брой: 126

Тупик

visibility 333

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 371

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 373

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 368

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ