14 Септември 2025неделя09:34 ч.

Нинова: Цялата държавна машина се изправи срещу нас

Единствено БСП увеличава броя на евродепутатите си, изтъкна лидерът на левицата

автор:Дума

visibility 764

В тази кампания срещу нас бе изправена цялата държавна машина - купен и контролиран вот. И въпреки това ние увеличихме подкрепата си с още един манрдат в Европейския парламент. Но не казвам, че победихме. Не, загубихме тези избори и тази загуба тежи.
Това коментира пред БиТиВи лидерът на левицата Корнелия Нинова. Тя бе гост в сутрешния блок на теливизията минути преди парламентарната група на БСП да се върне в пленарна зала.

Нинова призна, че е била разочарована от резултатите от вота в неделя. БСП обаче е единствената сила, която има един депутат повече. Имаме спечелени 63 общини, пробив в София - Красна поляна, изброи тя.

Решението за оставката взех сама, това е лично решение. Моето разбиране е, че първият носи отговорност, добави тя. Не съм дошла, за да казвам, че БСП спечели или че сме моралните победители. Ще направим обективен анализ на изборните резултати, подчерта още Нинова. Привърженик съм на споделената отговорност, всеки по места да си направи анализ, и където губим изборите, членовете на партията трябва да решат какво да направят, добави лидерът на партията.

Със Сергей Станишев работихме добре, чухме се в края на кампанията, имаме противоречие в политиките, няма нищо лично в това, коментира още Нинова.

Много хора ме убеждаваха да не подавам оставка, но моето чувство за отговорност не ми позволява това.
Истинските проблеми на тези избори е ниската активност, това ни делегитимира като партии, които представляваме българския народ, това е знак към всички, че не ни одобряват. Негативният вот се изля към всички партии чрез негласуването, смята Нинова.

Тя коментира и твърденията, че БСП е водела крайно негативна кампания, а не европейска. Ние от БСП не успяхме да покажем да хората, че сме против статуквото и не можахме да им покажем, че ние сме алтернатива. "Апартаментгейт" тръгна не от БСП, а от американците. Ние казвахме, че ГЕРБ са корумпирани, това негативна капания ли е?, попита тя.

 

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 7721

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 6933

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 7582

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 6179

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 6202

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 6026

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 7044

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 7099

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 4492

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 5411

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 7751

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 6371

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ