29 Април 2026сряда11:55 ч.

Няколко думи

Още от същото

/ брой: 229

visibility 6276

Кристиан Вигенин
 
Гласувах против новата Европейска комисия, така както гласувах и против Урсула фон дер Лайен като председател на ЕК преди 5 месеца.
За разлика от юли, когато само няколко колеги от Групата на социалистите и демократите бяхме против, този път 43 гласуваха против и въздържал се. Осъзнаването започна, но не беше достатъчно и ЕК все пак беше одобрена, с исторически най-ниския резултат.
Моите аргументи:
- Европейският съюз има нужда от дълбоки промени, но му даваме още от същото;
- изслушванията на някои от еврокомисарите не завършиха с обективни оценки, а с договорки и сделки, които да гарантират, че няма да има върнати кандидати;
- не смятам, че социалистите можем да застанем политически зад тази Комисия заедно с дясната Европейска народна партия, защото те доказаха, че не спазват ангажиментите си и в зависимост от собствената си изгода формират мнозинства ту с нас, ту с крайната десница; това е ясен сигнал, че договорените политики може да не бъдат реализирани;
- накрая, смятам, че Групата на социалистите трябва да има по-категорични леви позиции и  по-радикално поведение, да работи за изграждане на ляв блок в Европарламента, защото политиката на съглашателства и компромиси ще продължи да разочарова избирателите ни.
Все пак пожелавам успех на новата Европейска комисия и на българския еврокомисар Екатерина Захариева, ще се радвам да бъда опроверган. В същото време ще упражнявам всички мои права на парламентарен контрол и на законодател, за да отстоявам интересите на гражданите, които са ме избрали за техен представител.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ