17 Април 2026петък04:56 ч.

Медии

Радио София се сдоби с млада шефка

/ брой: 128

автор:Павлета Давидова

visibility 12435

Само седмица след избора на Светослав Костов за генерален директор на БНР започнаха и шефските рокади в обществената медия. Овакантеният директорски пост в Радио София е зает от младата Роселина Петкова, която след няколко месеца ще навърши 28 години.

До момента тя бе автор и водещ на рубриката "Еспресо с Роси" в сутрешния блок на Радио София. Познава екипа на медията, който определя като "пример за хора, които имат идеи, знаят как и искат да работят". Петкова е в БНР само от 2 години, но има предишен опит като репортер, редактор, продуцент на актуални предавания и водещ на новини в различни медии.

Междувременно БНР обяви, че влиза в отпускарски режим. До 8 септември включително обществената медия въвежда летни схеми в националните и регионалните си програми. В "Хоризонт" новото разписание ще е на 2 етапа, първи в летен режим влизат делничните блокови предавания. Програмата ще включва и ново младежко предаване - "Изотопия" ще се излъчва от 22 до 24 часа.

Националната програма за култура и образование "Христо Ботев" вече е в лятна схема. Този месец зрителите няма да слушат "Артефир" и "Какво се случва", "Законът и Темида", а сутрешният блок "Нашият ден" ще бъде скъсен.

Цяло лято вместо "Радиоприемница" Радио "София" ще излъчва музикални предавания, а от края на месеца "Трафик София" ще е само час. До 8 септември падат "Спортна среща", "Чуй света" и "Студентски глас", както и регионалните софийски новини.

Радиата "Бургас" и "Варна" ще акцентират на туристически събития. В бургаската станция почти няма да има промени в програмната схема, но за лятото отпада предаването за чуждоезична музика "Чудни звуци".

Имотните сделки намаляват, но цените продължават да растат

автор:Дума

visibility 869

/ брой: 69

МВФ понижи прогнозата за икономическия растеж на България

автор:Дума

visibility 837

/ брой: 69

Задава се световна икономическа криза

автор:Дума

visibility 875

/ брой: 69

Спряха опит за незаконен внос на овце от Гърция

автор:Дума

visibility 891

/ брой: 69

Евросъюзът забавя заема за Киев

автор:Дума

visibility 886

/ брой: 69

Испания легализира 500 000 мигранти

автор:Дума

visibility 880

/ брой: 69

Сърбия връща наборната служба

автор:Дума

visibility 829

/ брой: 69

За да има справедливост

visibility 860

/ брой: 69

И какво от това

автор:Евгени Гаврилов

visibility 845

/ брой: 69

Засипаха ни с благодат

visibility 854

/ брой: 69

Залогът на тези избори е България и ние ще бъдем на висотата му

автор:Дума

visibility 920

/ брой: 69

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ