12 Юли 2025събота02:35 ч.

Тръмп-младши пита Зеленски за подготвяно убийство на баща му:

Защо Киев не ни предупреди за атентатора Рут?

/ брой: 70

автор:Дума

visibility 16768

Тръмп-младши разкритикува Киев, че не е предупредил американските власти за човек, опитал да се сдобие с противотанков гранатомет и зенитна ракета от Украйна, за да убие баща му по време на президентската кампания през 2024 г.
В социалната мрежа „Екс“ Тръмп-младши настоява за отговор от Украйна по повод разкритията от съдебното дело срещу Райън Уесли Рут - проукраински активист, арестуван през септември 2024 г. с автомат „АК-47“ с оптически мерник, близо до голф курорта на Тръмп във Флорида.

Според съдебните документи Рут опитал да се сдобие с тежко въоръжение от лице, имащо достъп до бойния арсенал на Украйна, за да убие тогавашния кандидат за президент.
„Ако смятате, че е лошо, че Украйна никога не е казала благодаря за всичко, направено от САЩ за тях, факт е, че те не ни информираха, че този социопат искал да купи оръжие от тях, за да убие баща ми. Чудя се защо?“, пита Тръмп-младши в „Екс“.
Рут, който има в досието си една присъда, е опитал да се запише в украинската армия през 2022 г. Въпреки че не е бил приет, той останал ангажиран в конфликта и набирал ветерани от войната в Афганистан, за да се бият в Украйна, сочи документ на Министерството на правосъдието.
През август 2024 г., според обвинителния акт на прокуратурата, Рут използвал криптирано приложение за съобщения, за да се свърже с лице, идентифицирано като украински доставчик на оръжие. Той поискал от него руски гранатомет РПГ и американска ракета „Стингър“, като признал защо се нуждае от тези оръжия. „Имам нужда от оборудването, за да не бъде избран Тръмп“, гласи едно от съобщенията му. Заподозреният многократно е казвал, че изборът на Тръмп „няма да е добър за Украйна“.
Рут не е получил търсените от него оръжия и малко след това е арестуван до имението на Тръмп. Процесът срещу него е насрочен за септември т.г. Ако бъде признат за виновен, ще получи максималното наказание „доживотен затвор“.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 1342

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 870

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 1093

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 1169

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 936

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 126

Тупик

visibility 1132

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 1082

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 1353

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 1278

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ