11 Юли 2025петък22:31 ч.

ПАРДОН

Евронеандерталци

/ брой: 154

автор:Благовест Митков

visibility 5438

Има един французин, сигурно сте го чували - Жан-Жак Русо му е името. Та той някога си бил казал - назад към природата!
Добре, да приемем, че е бил прав, когато, може би в момент на вдъхновение или пък на пияна глава (то е едно и също!) е отправил своя призив.
Но той го е отправил към кого? Към своите сънародници - французите. Те, французите, могат да си се връщат назад към природата колкото си щат! Но ние? Ние накъде да се връщаме?
Кое е най-назад в природата? Ами пещерите! Живееш между камъни, грееш се на огнище, а сутрин - като огладнееш - нарамваш кюскията и хайде на лов! И първият, който ти се изпречи - прас по кратуната и го мъкнеш в пещерата!
Добре де, ама ние вече това сме го постигнали. Живеем между панели. То не е пещера, ами пещера и отгоре! Като си изключиш парното - грееш се на огнище, а сутрин ставаш, нарамваш бухалката и тръгваш. И ако не те праснат първо тебе или ако не те арестуват случайно, може да нахраниш с нещо семейството.
Друго кое е най-назад в природата? Ами - пасеш каквото намериш, дишаш каквото има, пиеш каквото се случи. Е, и това сме го постигнали! Съседът Пешо например, откакто е безработен, опасе целия райграс в градинката пред блока. Освен това пие ракия компотовка. И понеже не ходи на работа - по цял ден диша въздуха край ресторант-барбекю “Бизона”. С други думи - точно според съветите на онзи Жан-Жак… какъв беше… Само че на съседа Пешо откакто започна да води този природосъобразен живот, му порасна трето ухо. Ей толчаво! И ей тук - на челото.
И още кое е най-назад в природата? Да спиш достатъчно, да спиш със здрав, ободряващ сън. Ами ние не го ли правим бе, братя? Има ли по-спящ народ от нашия? Ние спим, когато работим, спим, когато се женим, спим, когато пресичаме улицата. Обаче най спим, когато гласуваме. Е, събуждаме се от време на време, ако има световно по футбол, но понеже нашият роден футбол е заспала работа, не оказва кой знае какво влияние върху здравия ни сън.
Така че мосю Русо има много здраве! Тези негови приказки - назад към природата - той да си ги адресира към неговите сънародници. За нас вече по-назад няма! По-назад са само братята неандерталци.
 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 1342

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 870

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 1093

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 1169

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 936

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 126

Тупик

visibility 1132

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 1082

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 1353

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 1278

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ