03 Септември 2025сряда11:44 ч.

БСП в Пловдив:

Напусналият партията общински съветник да напусне групата

/ брой: 126

автор:Дума

visibility 407

БСП в Пловдив призова напусналият партията съветник Илия Гатев да напусне Общинския съвет. "Личното му решение е израз на друг политически интерес. Но оставането му в Групата на социалистите като независим, без да върне мандата си, повдига сериозни въпроси за политическата коректност и уважението към волята на избирателите", се казва в декларация на левицата.
"Ние, общинските съветници от Групата на БСП, продължаваме с още по-голяма отговорност и последователност да отстояваме интересите на пловдивчани, както сме обещали. Нашата работа е подчинена на принципите на социалната справедливост, прозрачността, устойчивото развитие на града и защитата на публичния интерес. Вярваме, че политиката не е съвкупност от лични траектории, а дългосрочен ангажимент към идеи, хора и ценности. Именно затова оставаме в залата с арх. Костадин Палазов и Минка Сърнешка със съзнанието, че представляваме не себе си, а гражданите, които ни гласуваха доверие чрез конкретна политическа програма", пишат социалистите. "Ще продължим да бъдем активен и конструктивен глас в този съвет, не просто като представители на БСП, а като екип, който не се колебае да застава зад важните каузи за града-справедливо развитие на територията, достъпно и качествено здравеопазване, силна социална политика, разумно управление на публичните ресурси. Казваме "не" на поръчковото политическо номадство", категорични са от БСП в Пловдив. 
ДУМА припомня, че преди дни в Общинския съвет се формира нова група "Независими за Пловдив", в която влизат напусналите БСП, ПП и ИТН съветници.

Смущенията на самолета на Урсула фон дер Лайен не са хибридни

автор:Дума

visibility 57

/ брой: 164

Със 199 км/ч е карал Виктор Илиев, който се заби в автобус

автор:Дума

visibility 55

/ брой: 164

Предупреждават за есенен КОВИД-19

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 164

Здравните карти на децата стават електронни

автор:Дума

visibility 61

/ брой: 164

Виетнам отбеляза 80 години независимост

автор:Таня Глухчева

visibility 73

/ брой: 164

Русия и Китай държат на суверенното равенство

автор:Дума

visibility 71

/ брой: 164

Германски министър нахока Лайен

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 164

Накратко

автор:Дума

visibility 57

/ брой: 164

Бесовете и външната политика

автор:Александър Симов

visibility 43

/ брой: 164

„Фронтова държава“ ли?

visibility 61

/ брой: 164

Пропуква ли се "стъкленият таван"?

автор:Аида Ованес

visibility 78

/ брой: 164

Присъдата "отказ от производство"

visibility 73

/ брой: 164

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ